Yasak Dizisi Oyuncuları Hikayesi ve Ayrıntıları


Etiketler: , , , , ,

Yasak Dizisi Oyuncuları Hikayesi ve Ayrıntıları

Yasak Dizisi Oyuncuları Hikayesi ve Ayrıntıları

Yaklaşık 1 yıl süren senaryo çalışmaları ve dört aylık detaylı set hazırlıklarının ardından çekimleri Beykoz Kundura Fabrikası’nda başlayan “Yasak” yakında ATV ekranında izleyicisiyle buluşacak.

Hikayesi Osmanlı döneminin son yıllarında geçen “Yasak”ın kadrosunda Fikret Kuşkan, Deniz Çakır ve Burak Yamantürk‘ün yanı sıra Ezgi Eyüboğlu, Hakan Yufkacıgil, Gürbey İleri, Buket Dereoğlu, Tuğçe Kumral gibi başarılı oyuncular da rol alıyor.

Karaköy liman meydanı yeniden yapıldı

Beykoz Kundura Fabrikası’ndaki on dönümlük alana setler kurulan dizi için, Karaköy limanı da adeta yeniden inşa edildi. 1000 metrekarelik alanda yeniden kurgulanan liman meydanına ayrıca Fikret Kuşkan‘ın canlandırdığı Nazım karakterinin şirket binası için 600 metrekarelik yapı kuruldu. Burak Yamantürk’ün oynadığı Nejat karakterini İstanbul’a getiren tren de döneme uygun olarak yeniden tasarlandı.

Kostümler için titiz hazırlık

Dönemi yansıtmak için titiz bir çalışma yürütülen Yasak’ın, kostümleri de özel bir önemle hazırlandı. Dizinin kostümleri için set içerisinde 300 metrekarelik bir dikim atölyesi kurulurken, yaklaşık 2 ay içerisinde bin adet kostüm dikti. Kostüm ve aksesuarlar için yaklaşık 3500 metre kumaş kullanıldı.  YasakDizisi.Net

Nazım Bey ve Calibe’nin evliliği: bir yanda aşk, bir yanda hırs

Dönemin önde gelen iş adamlarından Nazım Bey, eşinin ölümünden sonra uzun yıllar süren yalnızlığını, tüm beklentilerin aksine memur bir babanın kızı olan Calibe’nin aşkıyla unutur. YasakDizisi.Net Hiç düşünmeden Calibe ile evlenmeye karar veren Nazım Bey, bu evlilikle birlikte Calibe’nin geçmişini de hayatına sokacağını bilmemektedir.

Calibe, bir yanda önüne dünyaları seren, ona kendini değerli hissettiren hayran olduğu kocası Nazım Bey, diğer yanda ise yıllarca evlilik hayali kurduğu çocukluk aşkı Nejat‘ın arasında kalır. YasakDizisi.Net

Yasak, bir kadının hırsını, bir adamın yalnızlığından aşkın büyüsüyle kurtuluşunu, bir başka adamın ise hayal kırılığı ile mücadelesini ve aslında her gün yıkılsa da yenisi kurulan hayalleri anlatıyor.

Ve bu aşk düğümü çözülmesi zor bir hal alıyor, çünkü aşkta adalet olmaz…

Yasak Dizisi Oyuncuları Hikayesi ve Ayrıntıları
3.451 Defa Okundu

Bir Cevap Yazın

Yasak | Yasak Dizisi | Site Haritası
Siteniz Onay Bekliyor !